تبلیغات
وبلاگ بهداشت و تغذیه - میوه های سلامتی بخش
 میوه های سلامتی بخش ... تخصصی ,

اگرهویجی را حلقه حلقه کنید و به دقت به هریک از حلقه ها را بنگرید ،در می یابید که هر حلقه شباهت زیادی به چشم انسان دارد !هویج به نحو قابل توجهی ،جریان خون را در چشم ها بهبود می بخشد و عملکرد آنها را تقویت میکند .

وقتی گوجه فرنگی را از وسط حلقه می کنید ،می بینید که چهار حفره دارد و قرمز رنگ است.قلب نیزچهار حفره دارد و به رنگ قرمز است .گوجه فرنگی عملکرد قلب را بهبود می بخشد.

انگور به صورت خوشه و آویزان ،شباهت زیادی به عضله قلب دارد .هرحبه انگور مانند یک گلبول خون است انگور قلب را تقویت و احیاءمی کند .

گردو شباهت زیادی به یک مغز کوچک دارد ودارای نیمکره راست و چپ است .حتی چین خوردگی های گردو

مانند قشرمخ است،گردو به عملکرد هرچه بهتر رشته های عصبی و مغز کمک می کند.

لوبیا قرمز که شباهت زیادی به کلیه ها دارد ،طبق بررسی های به عمل آماده ،میتواند عملکرد کلیه ها را به نحو چشمگیری بهبود ببخشد.

ساقه های کرفس شباهت زیادی به استخوان های بدن دارند ،از این رو نقش مهمی در سلامت و استحکام استخوان ها ایفا می کنند .استخوانها از 23 درصد سدیم تشکیل شده اند و کرفس و ریواس و غیره حاوی دقیقا 23درصد سدیم هستند .اگر در برنامه غذایی تان ،به اندازه کافی سدیم وجود نداشته باشد؛بدن سدیم مورد نیاز خود را از استخوانها تامین می کند و این به تضعیف استخوانها منجر می گردد.پس تا می توانید کرفس بخورید تا سدیم موردنیاز استخوانهای بدنتان تامین شود .

آووکادو و گلابی عملکرد رحم را بهبود می بخشند.

هرخانمی که هفته ای یک عدد آووکادو بخورد ،دچار عدم تعادل هورمونی نمی شود ،خیلی زود وزن اضافی را پس از زایمان از دست می دهد و از ابتلا به سرطانهای زنانه به دور می ماند.

انجیر تحرک اسپرم ها ی مردانه را بیشتر کرده و تعداد آنها را افزایش می دهد . از این رو ،نقش مهمی در درمان مشکلات مربوط به ناتوانی مردان دارد.

سیب زمینی شیرین که شباهت زیادی به لوزالمعده دارد ،عملا عملکرد این عضو مهم بدن را بهبود می بخشد .

زیتون به سلامت عمومی بدن و عملکرد بهتر تخمدان ها کمک شایان توجهی می کند.

گریپ فورت ،پرتقال و دیگر مرکبات عملا به سلامتی سینه ها و دفع مواد زائد از آنها کمک می کنند.

پیاز که شباهت زیادی به سلول های بدن دارد،به دفع مواد زائد از سلول های بدن کمک می کند و به دلیل آنکه هنگام پوست کندن پیاز،غدد اشکی فعال می شوند،مواد زائد از چشمها تخلیه می گردند.

میوه های توت مانند از قبیل تمشک ،شاه توت ،توت فرنگی،توت سفید و غیره ....سرشار از ویتامین c و دیگر مواد شیمیایی گیاهی مفید هستند می توانند هورمون کورتیزول بدن را خنثی کنند .همچنین کربوهیدراتهای موجود در این میوه ها ،ازنوع پیچیده و مفید هستند که برای سلامتی عمومی بدن ضروری می باشند .بدن آنها را به آرامی به قند تجزیه می کند و از این رو آنها ،قندخون را افزایش نمی دهند .مهمتر از همه اینکه هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارند.

 

 


نوشته شده توسط مهسا بانو دانشجوی علوم بهداشتی در تغذیه در جمعه 23 مرداد 1388 و ساعت 11:29 ب.ظ
 نوشته های پیشین
:: خوردن آب لیمو ترش و دارچین به همراه چای مفید است:: انگور بخورید،پیر نشوید:: خوراک سوسیس و اسفناج:: کلسترول خوب و بد چیست؟:: میلک شیر عسل:: راه پیشگیری ازبیماری چشم:: کوفته ی جنوبی:: یك مشت بادام ،یك خروار ارزش غذایی:: میوه های سلامتی بخش:: فشار خون:: بیماری های گوش:: غذاهایی برای بهتر دیدن و شنیدن:: رفع نفخ و قولنج:: کیک بستنی:: جلوگیری از تشکیل خطوط روی شکم و بدن در زمان بارداری
+ خوردن آب لیمو ترش و دارچین به همراه چای مفید است
+ انگور بخورید،پیر نشوید
+ خوراک سوسیس و اسفناج
+ کلسترول خوب و بد چیست؟
+ میلک شیر عسل
+ راه پیشگیری ازبیماری چشم
+ کوفته ی جنوبی
+ یك مشت بادام ،یك خروار ارزش غذایی
+ میوه های سلامتی بخش
+ فشار خون
+ بیماری های گوش
+ غذاهایی برای بهتر دیدن و شنیدن
+ رفع نفخ و قولنج
+ کیک بستنی
+ جلوگیری از تشکیل خطوط روی شکم و بدن در زمان بارداری

صفحات :