تبلیغات
وبلاگ بهداشت و تغذیه - رفع نفخ و قولنج
 رفع نفخ و قولنج ...

نفخ بیماری نیست بلکه در سیستم و مزاجی می باشد اغلب گریه های نوزاد در بعدازظهر و شب به دلیل نفخ است . این مسئله ممکن است تا بزرگسالی برای فرزند شما پیش بیاید ،به ویژه نوزادی که با شیر مادر تغذیه می شود ،به نفخ بیشتری دچار می شود زیرا مادر با خوردن غذای دیر هضم و نفاخ ،این نفخ را به نوزاد منتقل می کند.

1. مادران شیرده نباید نوشابه های گازدار و مواد نفاخ بخورند . به علاوه غذاهای حاوی حبوبات نیز کمتر میل کنند.

2.بعضی از نوزدان که با شیر مادر تغذیه می شوند،به شیر و مواد لبنی که مادرمیل میکند ،آلرژی دارند ،در این صورت برای چنین نوزادانی باید شیر خشک تجویز شود ،البته اول باید با پزشک مشورت کنید.

3.وقتی نوزاد شیر را خورد ،او را دمر کرده و به پشتش بزنید تا آروغ بزند و پارچه ای روی شانه هایتان بیندازید و نوزاد را روی شانه هایتان بگذارید و به آرامی به پشتش بزنید.

4. اصولا وقتی گاز در معده نوزاد جمع می شود ،معده نفخ می کند و همین مسئله سبب گریه های طولانی مدت او می شود .شربت های حاوی عرق نعنا و بابونه در درداروخانه ها موجود است،می توانید بعد از خوردن شیر طبق دستور العمل پزشک یک قاشق چایخوری از این شربت را به او بدهید ،باز هم توصیه می شود خودتان برای نوزاد دارو تجویز نکنید ،بلکه زیر نظر پزشک باشید .

5. بعد از میل صبحانه با خوردن یک لیوان شیر یا مواد لبنی، آبنباتی از نوع نعناعی در دهانتان بگذارید تا نفخ شیری که میل کرده اید ،بر طرف شود و هنگامی که به نوزاد شیر می دهید نوزاد به نفخ دچار نشود.

6. پاهای نوزاد را بالا بگیرید تا گاز معده اش خارج شود.


نوشته شده توسط مهسا بانو دانشجوی علوم بهداشتی در تغذیه در شنبه 3 اسفند 1387 و ساعت 08:55 ب.ظ
 نوشته های پیشین
:: خوردن آب لیمو ترش و دارچین به همراه چای مفید است:: انگور بخورید،پیر نشوید:: خوراک سوسیس و اسفناج:: کلسترول خوب و بد چیست؟:: میلک شیر عسل:: راه پیشگیری ازبیماری چشم:: کوفته ی جنوبی:: یك مشت بادام ،یك خروار ارزش غذایی:: میوه های سلامتی بخش:: فشار خون:: بیماری های گوش:: غذاهایی برای بهتر دیدن و شنیدن:: رفع نفخ و قولنج:: کیک بستنی:: جلوگیری از تشکیل خطوط روی شکم و بدن در زمان بارداری
+ خوردن آب لیمو ترش و دارچین به همراه چای مفید است
+ انگور بخورید،پیر نشوید
+ خوراک سوسیس و اسفناج
+ کلسترول خوب و بد چیست؟
+ میلک شیر عسل
+ راه پیشگیری ازبیماری چشم
+ کوفته ی جنوبی
+ یك مشت بادام ،یك خروار ارزش غذایی
+ میوه های سلامتی بخش
+ فشار خون
+ بیماری های گوش
+ غذاهایی برای بهتر دیدن و شنیدن
+ رفع نفخ و قولنج
+ کیک بستنی
+ جلوگیری از تشکیل خطوط روی شکم و بدن در زمان بارداری

صفحات :